Jak udělat aby pes poslouchal?

blog-00005

Všichni víme, že populární výrok: Pes je nejlepším přítelem člověka je všeobecně znám, že se nestal s námi jako s lidmi kamarádem přes noc. Psi žili v harmonii s lidmi po tisíce let. Psi jsou inteligentní, expresivní a věrní kamarádi, kteří si zaslouží naší lásku a respekt. Postupujte podle těchto tipů a váš čtyřnohý přítel bude mnohem šťastnější. Vaše vazba bude mnohem silnější, jeho trénink bude trvat kratší dobu a váš společný život bude klidný.

Věnujte se mu častěji
Psi jsou jedním z nejaktivnějších domácích zvířat na světě. Jeho nálada bude špatná, pokud ho budete držet uvnitř domu, aniž byste s ním vyběhli, hráli si a užívali přírody. Jeho oblíbený okamžik toho dne je, když s ním vyrazíte na procházku. Možná jste si všimli štěstí v jeho očích, když skáče a kývá ocasem, když přijdete domů. Ať už žijete v bytě nebo domě, pokud vynaložíte větší úsilí, abyste ho častěji vzali ven, uvidíte zlepšení jeho nálady a spánkových zvyklostí. Přijde domů s vyčerpanou energií, naplníte misky jídlem a vodou a už jen sledujete, jak se odebere k spánku. Nemá tedy nálady na další vylomeniny či ničení nábytku apod.

Cvičení psi jsou šťastnější
Psi musí být duševně motivováni, aby byli šťastní a výcvik je skvělý způsob, jak to udělat. Cvičení funguje u psů všech ras a velikostí, ale ty, které výcvik skutečně potřebují, jsou velké plemena. Větší plemena mohou být nebezpečné pro okolí, v některých případech i pro vlastního pána, takže je třeba vědět, jak reagovat na přivolání. Přivolání je vždy základem každého výcviku psa. Psi s vyšším než průměrným IQ mohou být cvičení složitějším věcem, a proto jsou využívány orgány a záchrannými týmy. Vyzkoušejte svého psa novým trikům jednou týdně. Můžete začít s jednoduchými příkazy jako Sedni nebo Lehni. Vaše vazba s ním bude silnější a bude šťastnější a více věrný.

Odměňujte ho, když dělá něco správně
Profesní psí výcvikáři vědí, že nejlepším způsobem, jak povzbudit zvíře, aby se choval určitým způsobem, je dát mu malou odměnu pokaždé, když se chová podle toho, jak po něm chcete a jak provede daný cvik, který jste ho naučili, nebo správně poslouchá vaše příkazy. Tvůj čtyřnohý přítel se tak naučí spojit tuto akci s obdržením odměny. Vyberte si nějaké chutné pamlsky, které jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny a minerály, a věnujte velkou pozornost tomu, když mu dáte jídlo, které není určeno pro psy. Některé látky, jako je teobromin, který se nachází v čokoládě, mohou být pro psy toxické a mohou dokonce způsobit smrt.

Nechte psovi čas na dostatečný spánek
Zvířata, která s vámi tráví celý den, budou trpět, pokud se ho v noci pokusíte izolovat v jiné místnosti nebo na zahradě. Pěstujte to v něm již od štěněte, kde je jeho prostor a kde tráví svoje volné chvíle a spánek. Jestliže pes hlídá váš dům v noci, tak bude často dospávat přes den ve vaší přítomnosti, protože ví, že teď si dům hlídáte vy a on si může odfrknout. 

Nikdy na psa nechoďte s násilím
Stejně jako každý jiný mazlíček, psi jsou citlivé stvoření a mohou být snadno smutní, když jsou cvičeni a vychováváni negativně. Pokud ho často potrestáte tím, že křičíte, nebo hůř, udeříte ho, nejen že ho nebudete trénovat, aby se choval správně, mohl by se také zhoršit kvůli negativní energii, kterou mu dáváte. Úzkostné zvíře je mnohem náchylnější k srdečním onemocněním a dalším zdravotním problémům souvisejícím s úzkostí. Samozřejmě, že je v pořádku, když ho někdy pokáráte, když něco udělá špatně, ale proveďte to s rozumem.